Hakkımızda

ODTÜ Biyogen Ekoloji Grubu’nun internet günlüğü olan TERRA’ya hoş geldiniz.

ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu (ODTÜ BİYOGEN ), 2005 yılında ODTÜ Biyolojik Bilimler Bölümü öğrencileri tarafından biyolojiyi ve bu alandaki gelişmeleri topluma tanıtmak için kurulmuştur. Zaman içinde giderek genişleyen, üye ve etkinlik sayısı her geçen sene artan topluluk,  zaman içinde farklı ilgi alanlarına yönelik alt gruplar oluşturmuştur. Bu alt gruplar her yıl bir çok etkinliğe imza atmaktadır. Geleneksel hale gelmiş Aykut Kence Evrim Konferansı bu etkinliklerin en çok katılıma sahip ve en tanınır etkinliklerinden bir tanesidir. Bu büyük etkinlik yanında her yıl topluluğumuz Sinirbilim Günleri, Biyokimya Konferansı  gibi konferanslara imza atmaktadır. Bu gibi bilimsel faaliyetlerin yanında AIDS günü farkındalık etkinlikleri gibi toplumsal farkındalığı arttıracak etkinlikler de düzenlemektedir.

2013 yılında kurulan BİYOGEN Ekoloji Alt Grubu,  üç yıl gibi kısa bir süreye iki ulusal ekoloji  öğrenci konferansı( 5. & 7.UÇEK), çok sayıda bölüm içi seminer(Ekoloji Sohbetleri),  okul çapında seminerler (And Akman İnsana ve Doğaya Saygılı Yerine Ait Mimarlık Sunumu), meşe tüpleme ve korsan ağaçlandırma şenlikleri, çok sayıda arazi gezisi ve bir TÜBİTAK projesi ortaklığı  (EYMİRİMİ TANIYORUM SEVİYORUM KORUYORUM) sığdırmayı  başarmıştır.

Ekoloji Alt Grubu, faaliyetlerini 30 Nisan 2017 de yapılacak olan Astrobiyoloji Konferansı ve ODTÜ Erdemli Deniz Bilimleri Enstitüsü’ nde yapılan Ekolojik Kampüs Projesi‘ ne destekleriyle sürdürmektedir.

Alt grubumuz enerjisini üyelerinin ilgisinden ve heyecanından, gücünü eşitlikçi yapısından almaktadır. Çalışmalarını gerçekleştirecek morali düzenlediği kermes ve parti gibi etkinliklerden sağlamaktır.

TERRA’yı kurma amacımız; ekoloji grubumuz ile ilgili gelişmeleri, yaptığımız çalışmaları, projelerimizi, grup üyelerimizin yazdığı ve çevirdiği haberleri paylaşarak toplumda ekolojiye dair bilicin artmasını sağlamak ve bir yandan da erişimi kolay bir arşiv yaratmaktır. Ayrıca bizleri  TERRA isimli facebook (facebook.com/biyogenekolojigrubu/) ve instragram  (instagram.com/biyogenekolojigrubu/) hesaplarımız üzerinden de takip edebilirsiniz.

 

Reklamlar

Hakkımızda’ için 2 yanıt

 1. Merhaba,

  Türkiye’nin ilk vegan festivali bu yıl 15-16 Nisan 2017 tarihlerinde Didim Belediyesi ve Türkiye Vegan ve Vejetaryenler Derneği İşbirliği ile Didim’de düzenlenecek.

  Festivalimiz veganlığın 3 temel etkisi üzerine kurgulandı: Etik, Ekolojik ve Sağlık.Festival çerçevesinde sivil toplum kuruluşları, dernekler ekoloji çevre ile ilgili konularda paneller düzenleyecekler, söyleşiler yapılacak.Atölyeler düzenlenecek.Vegan üretim yapan gıda, kozmetik ve giyim firmaları stantlarında ürünlerini tanıtabilecekler.Yerel otlarla yapılan yemekler sunulacak.

  Daha sürdürülebilir bir dünya için çabalıyor ve farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Desteğinizden, katılımınızdan ya da farklı projelerle işbirliğinizden memnuniyet duyacağız.

  Selamlar.

  EŞREF BALCI

  Vegan ve Vejetaryenler Derneği Türkiye ( TVD)

  Yönetim Kurulu Üyesi

  Cankurtaran Mah. Keresteci Hakkı Sokak Bo:50 Sultanahmet / İSTANBUL/ TURKIYE

  Ofis: +90.212.268 00 88

  GSM: +90.531.380 21 08

  http://www.tvd.org.tr

  Liked by 1 kişi

  1. Merhabalar Eşref Bey,
   Öncelikle bizimle iletişime geçtiğiniz için çok teşekkür ederim. Festivalinizde birlikte bir etkinlik yapma durumunu tüm grupla görüşmem gerekecek, size dönüş yapacağım. Eğer unutursam hatırlatmanıza çok sevinirim.Blogdan gelen mesajları takip etmek bazen zor olabiliyor, iletişime devam etmek için iletişim bilgisi veriyorum. Kolaylıklar, iyi günler dilerim.
   Yaren ÖZOĞUL
   terraekoloji editörü
   ODTÜ Biyogen Ekoloji Grubu Üyesi
   biyogenekoloji@gmail.com
   Kişisel gsm: 0544 217 14 23
   Kişisel mail: yarenozogul@gmail.com

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s